Naši klienti
102%

20 063 Kč

19 620 Kč

Účel sbírky: mechanický vozík s přídavným kolečkem

Václav Šůstek

Vážení dárci, jmenuji se Václav Šůstek, narodil jsem se v roce 1989 a chtěl bych vás požádat o finanční pomoc při zakoupení odlehčeného mechanického invalidního vozíku s přídavným kolečkem.

V říjnu roku 2012 jsem upadl při rutinním tréninku odrazem ze špatně nastavené trampolíny. Po pádu na hlavu jsem okamžitě přestal cítit dolní končetiny, většinu trupu a pohnul jsem pouze předloktím pravé ruky, přičemž prsty ani zápěstím jsem pohnout nedokázal. Okamžitě jsem byl přepraven vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Brně a následně operován. Bylo zjištěno, že při úrazu jsem si narazil 6. krční obratel, 5. krční obratel byl roztříštěn a vyvíjel tlak na míchu.

Po pobytu na spinálním oddělení a poté v rehabilitačním ústavu v Hrabyni se můj stav postupem času zlepšoval a hlavně jsem překonal problémy s dýcháním, avšak ostatní pokroky byly velmi malé. Co se soběstačnosti týče, tak jsem odkázán na mechanický vozík a stále potřebuji dopomoc při základních denních činnostech (hygieně, oblékání, stravování, aj.). Navíc mě trápí silná spasticita celého těla včetně dlaní a to i při nejvyšší možné předepsané medikaci.

Nyní žiji se svou matkou a mladším bratrem. Náš dům je bariérový, avšak od té doby jsme provedli na domě různé úpravy, jak přístupu do domu, sociálního zařízeni či překonání schodů do patra (byl mi poskytnut příspěvek na výtah, abych se dostal samostatně do horního patra, které je bezbariérové).

Během těch více jak pěti let od úrazu jsem dokončil studium na Vysoké škole Báňské v Ostravě a našel si zaměstnání, které můžu přizpůsobit svým potřebám. Jedná se pouze o administrativní činnost v kanceláři, a abych se tam dostal, tak potřebuji dopomoc, stejně tak, jako i při práci, ale stále je to pro mě krok vpřed. Vytvořil jsem si režim, dal životu jiný směr a nechci zůstat pouze zavřený doma. Chci se posouvat dál.

K tomu, abych byl více soběstačný a mobilnější, bych si rád pořídil nový, odlehčený mechanický invalidní vozík, jelikož můj současný vozík je dosti těžký, což ztěžuje pohyb na něm. Je také hodně poruchový a opravy začínají být nákladné.

Tímto bych chtěl Vaší nadaci požádat o finanční podporu na pořízení tohoto invalidního vozíku a předního přídavného kolečka FreeWheel, které by mi umožnily menší závislost na druhých.

Mnohokrát všem dárcům děkuji.
Václav Šůstek

Dobrým skutkem pro Václava Šůstka je finanční příspěvek ve výši 21 120 Kč na doplatek mechanického vozíku od f. Medicco a zakoupení přídavného kolečka FreeWheel.

Václav Šůstek
Uherské Hradiště
Tel: 773 752 831

DĚKUJEME DÁRCŮM - RESPONDENTŮM SC & C s.r.o., kteří se na této sbírce se podíleli částkou 3 736 Kč.

Jejich jména tu už bohužel nemůžeme zveřejnit (od května 2018) kvůli směrnici GDPR.

Přihlášení k odběru novinek klienta: Václav Šůstek.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 300 Kč

  Michaela Šorelová 09.09.2018
 • 400 Kč

  Anonymní dárce 09.09.2018
 • 400 Kč

  Anonymní dárce 05.09.2018
 • 500 Kč

  Anonymní dárce 03.09.2018

Díky všem, darovali jste již celkem 20 063 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.