Naši klienti
100%

80 930 Kč

80 930 Kč

Účel sbírky: trupová ortéza

Valérie Lichnovská

Dobrý den, milí dárci a Dobrý skutku, děkujeme Vám za to, že jste a pomáháte tam, kde je to třeba.

Nikdy jsem si nemyslela, že se dostaneme do situace, kdy se budeme muset obracet na druhé se žádosti o pomoc. Byla jsem přesvědčena, že jsme zdrávi, plní sil a elánu do života, a nic zlého nás nikdy nepotká. Ale bohužel někdy se věcí mění velmi rychle…


Naše Valinka se narodila jako zdravá holčička, alespoň jsme si to tak mysleli. Ze začátku se vyvíjela jako každé dítě. Rostla a dělala nám jen samou radost. Postupně jsme si začali uvědomovat, že za svými vrstevníky trošku po motorické stránce zaostává, ale doufali jsme, že to rychle dožene. Bohužel se tak nestalo. Když bylo Valince 15 měsíců lékaři jí diagnostikovali - pro nás do té doby neznámé onemocnění - spinální svalovou atrofii II. stupně.


Jde o velmi vážné onemocnění motoneuronů, které odpovídají za vědomé pohyby svalů. Vyznačuje se značnou svalovou ochablostí s progresivním vývojem. Valinka leží, neleze, nestaví se, sama se neposadí. Její svaly jsou velmi slabé. Je plně odkázána na naši péči. 


Nyní je Valince 7 let a v září nastoupila do první třídy. Pohybuje se samostatně na elektrickém vozíčku. Bohužel i přes veškerou rehabilitační péči její zádové svaly nedokáží udržet páteř v rovině a ta začíná značně vybočovat na jednu stranu. Hrozí, že nebude schopna sedět a zůstane pouze ležet. Byla nám doporučena speciální trupová ortéza pro zpevnění celého těla a narovnání páteře. Ale její pořízení je nad naše finanční možnosti. Z tohoto důvodu si dovolujeme požádat o příspěvek na její pořízení.


Ještě jednou Vám upřímně a z celého srdce děkujeme za Vaši pomoc.    

S pozdravem a přáním všeho dobrého,
Natálie Svěntková, Albín Lichnovký a Valinka


Dobrým skutkem pro Valinku Lichnovskou je finanční dar ve výši 55 000 Kč na pořízení speciální trupové ortézy od firmy Pohlig.


Natálie Svěntková
Ostrava
Telefonický kontakt je dostupný v kanceláři DS.


Z vánoční akce "Ziaja pomáhá" dostala Valinka celý výtěžek. Je to dar ve výši 80 930 Kč. Zbytek daru, který nebude použit na trupovou ortézu, využije Valérie na pravidelné rehabilitace.

 

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 80 930 Kč

    Ziaja pomáhá 2022 21.12.2022

Díky všem, darovali jste již celkem 80 930 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.