Naši klienti
100%

100 000 Kč

100 000 Kč

Účel sbírky: elektrický vozík

Veronika Fojtíková

Vážení dárci, žádám o příspěvek na elektrický vozík od firmy Medicco pro mou 26 letou dceru Veroniku Fojtíkovou.

Dovolte mi, abych se představila. Jmenuji se Libuše Jágrová, jsem učitelka ZŠ, žiji v rodinném domě v malé vesnici ve Zlínském kraji, společně s hendikepovanou dcerou Veronikou a zdravou dcerou Petrou, která nyní studuje na VŠ ve Zlíně. Jsem rozvedená.

Dcera Veronika má od narození diagnózu DMO s přidruženou epilepsií. I přes nejrůznější omezení je Verunka pozitivní, usměvavá, vděčna za úsměv a pohlazení, rozptýlení. I když je dcera vážně postižená, tak jsem vždy chtěla, aby se pohybo- vala v podnětném prostředí. Proto navštěvovala MŠ, pak i školu praktickou. Všude jsem jí vozila na mechanickém vozíku. Bývalý manžel měl zaměstnání na směny, skoro vše jsem tedy zařizovala samostatně. Kvůli tomu mám nyní po letech problémy se zády.

Verunka prodělala několik ortopedických operací. Když byla malá, s oporou chodila.
S růstem a váhou se pohybová soustava zhoršila a nyní už je plně odkázaná na invalidní vozík. Dnes jen s oporou stojí, nestabilně a na malou chvilku.  

Jelikož bydlíme v kopcovitém terénu na konci vesnice, tak 15 kg vážící mechanický vozík, společně s váhou Verunky, už nezvládám uvézt. Máme 12 let starý elektrický vozík. Ten je již zastaralý, poruchový a Veronice po operacích nevyhovující. Tento vozík se již ani nevyrábí a sehnat náhradní díly je proto nemožné. Úhradu od pojišťovny nemůžeme očekávat žádnou, protože Veronika sama vozík neovládá joystickem, ale ovládám ho já  - mám upravenou řídící jednotku u zadní části vozíku.

Verunku vozím každý všední den do denního stacionáře Charity ve Slavičíně, jezdíme na rehabilitace, k lékařům, na nákup atd., stále manipuluji s mechanickým vozíkem z a do kufru auta. Verunka pobírá nejnižší invalidní důchod, a já na ní příspěvek na péči. Veškeré služby stacionáře jsou placené, proto není v mých silách uhradit tak vysokou částku za elektrický vozík.

Chtěla bych Vám poděkovat za čas věnovaný naší žádosti i za všechny příspěvky. Vím, že dnešní doba není lehká, ale díky vám za to, že ulehčujete hendikepovaným lidem život.
S úctou
Libuše Jágrová

Dobrým skutkem pro Veroniku Fojtíkovou je příspěvek 100 000 Kč na částečnou úhradu elektrického invalidního vozíku.

Libuše Jágrová
Slavičín
Tel: 737410208

Veronika Fojtíková

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 100 000 Kč

    KKCG vánoční večírek 14.12.2018

Díky všem, darovali jste již celkem 100 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.