Seznam dárců

  • 75.000 Kč Bedřiška - Vánoce 2016 28.12.2016
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 75.000 Kč.

Verunka se narodila 29.8.  2010 jako zdravé, šťastné dítě. Do osmi měsíců se vyvíjela normálně. Pak náhle dostala šedý zákal do obou očí a oslepla. Díky rychlé pomoci a výborným doktorům v Brně Verunka dostala náhradní umělé čočky, díky kterým opět vidí. Bohužel však došlo i k poškození nervů a svalů z nejasné příčiny, které znemožňují Verunce, se pohybovat bez pomoci. Verunka se sama (bez opory) neudrží na nožičkách. Musí se pohybovat pomoci berliček.

Každý krok je pro ni velký boj. Verunka je veliký dříč. Cvičí s maminkou 4 krát denně, díky tomu se pomalu zlepšuje. Pravidelně jezdíme do lázní v  Klimkovicích, kde, pokud seženeme dostatek financí, Verunka může udělat ohromný skok dopředu. Díky speciálnímu cvičení s terapeuty už zpevnila držení těla, posilnila nožičky, což jí umožnilo alespoň chůzi o tříbodových berličkách, což před tím nebylo možné. Do té doby Verunka pouze seděla a lezla, nebyla schopná chůze. Tento rok jsme s Verunkou začali další typ rehabilitace - Hipoterapii, kam Verunka dochází jednou týdně. Bohužel i tuto terapii nehradí pojišťovna, přestože Verunce moc pomáhá. Několik let chodíme po doktorech, nic konkrétního se nezjistilo, jen mi sdělili, že Verunka nebude asi nikdy chodit. Žádnou diagnózu neurčili. Touto cestou bychom Vás rádi poprosili o možnost docházet na Hipoterapii a absolvovat speciální program v lázních Klimkovice, který Verunce opravdu pomáhá - viz její stránky zde.

Verunka po dvou operacích očí dnes vidí, i když má vysoké dioptrie. Její motorický vývoj se téměř zastavil, dokonce došlo ke zhoršení hrubé motoriky. Doktoři to dávali za vinu ztrátě zraku, ale i po delší době nedocházelo ke zlepšení. Verunka nedokázala ve věku 1,5 roku samostatně stát. Jen s velkými obtížemi zvedla v leže nohy o pár centimetrů. Celkově celá zeslábla. Pohybovala se pouze po čtyřech. Neuměla sama stát. Začali jsme zjišťovat co se stalo. Verunka podstoupila mnoho vyšetření jako magnetickou rezonanci mozku, míchy, vyšetření na metabolické poruchy v Praze u doc. Honzíka, několikrát udělané testy na Genetice v Brně, kde nyní máme rozjetá další vyšetření. Vše však bez jakýchkoli nálezů.
S Verunkou jsem začala intenzivně cvičit Vojtovu metodu, reflexní terapii, absolvuje plavání, má speciálně upravené kolo, které jí umožňuje posilovat svaly, stejně jako balančka, balóny či overba.

Verunce svalíky tuhnou velice rychle. To jí pak znemožňuje pohyb, takže musí cvičit prakticky stále. To je i důvod mého odchodu z práce, abych se jí mohla věnovat.

Ovšem náš rozpočet je napjatý. Speciální boty, hůlky, brýle a další pomůcky stojí spoustu peněz. Bydlíme v rodinném domě, máme psy a Verunka miluje hlavně svoje dvě kočky. Další děti nemáme.
Ještě jednou děkujeme za každou pomoc.

Dobrým skutkem pro Veroniku a její rodinu je 75 000 Kč na Klim-Therapy a Hipoterapii.

Pavla Vařeková

Nový Malín

tel. 737 956 164

Fotogalerie

Související články

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz