Seznam dárců

  • 40.000 Kč A.C.A.B1 Enterprise s.r.o 14.5.2015
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 40.000 Kč.

Po 26 hodinovém porodu – císařským řezem. Po třech dnech jí lékaři nasadili antibiotika, protože mněla zvýšenou teplotu a nechtěla jíst, byla ospalá. Šestý den nás pustili domů s tím, že je v pořádku. Bohužel, ani následné návštevy sestřiček u nás doma nic neodhalili a tak se na problém přišlo až na následné kontrole v 6 týdnu. Diagnóza Hydrocefalus – což je městnání míšního moku v lebce, které způsobuje tlak na mozek a jeho poškození. Její mozkomíšní tekutina se nevstřebává a musí být odváděna vývodem do bříška, regulováná malým ventilem (shunt). Mozek byl za šest týdnů nevratně poškozen, hlavně zrak a centrum pohybu.

Zoika kvůli infekci měla za prvních šest měsíců života deset operací mozku, z toho pět výměn ventilů. Jako čtyřměsíční byla sedm týdnů v nemocnici na externí drenáži, kdy se mozkomíšní tekutina odváděla do zkumavky vedle postele a antibiotika jí stříkali rovnou do mozku (po celou dobu jsme jí nemohli ani zvednout na ruce bez asistence sestřiček). Po těžkých sedmi týdnech, kdy bylo Zoice půl roku, jí dali nový vývod do bříška, který opět nefungoval moc dobře a Zoika nám ochrnula na levou stranu těla.

V jednom roce měla další výměnu ventilu a ten funguje i dnes, což nás moc těší (životnost ventilů u dětí je max 10 let).
Zoika má hodně těžké dětství, nespočet lékařských vyšetření, nosí brýle, potřebuje okluzory, každodenní fyzioterapie (4x denně Vojtovka) 2x týdně u terapeutky, taky jednou za dva týdny Ergoterapie a jiné cvičení, cestování do vzdálených nemocnic...
I přes to všechno je Zoika veselá holčička, která si ráda hraje a snaží se zapojit do různých aktivit. Jelikož se sama nezvedne ani na čtyři a nedokáže samostatně sedět, potřebuje neustálou pomoc a asistenci. Od září 2015 nastupuje Zoika do běžné mateřské školky, spolu s osobní asistentkou. Hodina asistence stojí 100 Kč a měsíčně budeme potřebovat jenom na asistenci 4 000 Kč, za jeden školní rok to bude 40 000 Kč.

Proto bychom Dobrý Skutek chtěli požádat o finanční pomoc.
Děkujeme všem, kteří nás podpoří a pomohou Zoice.

Rodiče Koleníkovi.

Dobrým skutkem pro Zoiku Koleníkovou je finanční dar 40 000 Kč na úhradu nákladů osobní asistence.

Zuzana Koleník
Praha
Telefon: 608 889 434

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz