Adámek Jíra

Adámkovi  osud nepřál už od jeho narození. Na svět přišel 29. července 2006 a při komplikovaném porodu došlo k hipoxii, nedostatku kyslíku, a nutnosti následné resuscitace. Krvácení do centrální nervové soustavy a ischemie způsobily současnou diagnózu: spastickou kvadruparézu, postižení všech čtyř končetin. Jinými slovy nejtěžší formu dětské mozkové obrny.

V září roku 2013 začne Adámek navštěvovat Základní školu v Terezíně, kde už mají dlouholetou zkušenost s dětmi ZTP.  Adámek nesedí, nechodí a nemluví.  I přes tuto krutou ránu osudu  nás potkalo velké štěstí. Adámek má nadprůměrný intelekt , a i když nemluví, komunikace s ním je výborná. Už ve třech letech znal abecedu a čísla. Umí i s počítačem – psaní, hry a kreslení. V úsilí o vzdělávání Adámka pomáhá ještě o dvanáct let starší bratr Jakub.

Péče  o Adámka je náročná fyzicky, psychicky i finančně. Téměř denně dojíždíme s Adámkem na rehabilitace ke specialistům a dvakrát ročně ambulantně na osm týdnů do lázní v Teplicích. Všechny své síly vynakládáme na zjednodušení a zpříjemnění Adámkova života. V této nelehké situaci  nám  velmi pomáhají oboje prarodiče, přestože  jsou již v důchodu. Jelikož Adámek s přibývajícím věkem nabývá na váze, je jeho přenášení stále náročnější. A pro zkvalitnění jeho života je nutný i elektrický vozík. Bohužel zdravotní pojišťovna hradí pouze mechanický, který je  vzhledem k handicapu syna v podstatě k ničemu, jelikož  Adámek není schopen sám tímto vozíkem pohnout. Bohužel  cena elektrického vozíku je 125 tisíc. Před  námi rodiči tedy stojí nelehký úkol sehnat prostředky na tento vozík. Otec Jaroslav už požádal o finanční příspěvek svého zaměstnavatele, Městský úřad Třebenice i podnikající známé. Každá částka velmi pomůže a Adámek by díky této pomoci mohl zahájit školní rok už s novým elektrickým vozíkem.

Upínáme  svou naději k vidině možná „zázračného” čtyřtýdenního pobytu v lázních Klimkovice u Ostravy. Ačkoli i s ním potřebujeme finančně pomoci, protože stojí 87 tisíc korun, věříme,  že Adámkovi pomohou lázně, kde využívají speciální terapeutický oblek s názvem Spider. Oblek Spider tvoří systém podpůrných prvků, které jsou vzájemně propojeny elastickými pásy, přičemž oblek cíleně koriguje pohyby a držení těla pacienta. Spider je účinný právě na léčbu poškozeného centrálního nervového systému. Tělo díky použití oblečku ovládá mozek, přesněji – probouzí jeho spící buňky. Na elektrický vozík a pobyt s léčbou v lázních Klimkovice  bez cizí pomoci mít v dohledné době určitě nebudeme.

Doufáme, že se najdou nezištní dárci a sponzoři.

Rodiče Adámka Jíry dokázali během krátké doby získat od rodinou oslovených dárců finanční prostředky na vozíček  a také na rehabilitační pobyt. Další nezbytnou pomůckou pro Adámka je rehabilitační přístroj Motomed, který má pořizovací hodnotu 135 000 Kč.

Říjen 2012: Dobrý skutek o.s. oslovil dárce, který by chtěl  Adámkovi darovat rehabilitaci – hipoterapii  v hodnotě 5 000 Kč. Dalším dobrým skutkem pro Adámka Jíru je úhrada nákladů na hipoterapii v hodnotě 5 000 Kč.


Dobrým skutkem pro Adámka Jíru je finanční dar v hodnotě 100 000 Kč na doplatek rehabilitačního přístroje MOTOmed.

Romana Jírová
Třebenice
Telefon: 606 878 923

 

 

 

 

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz