Anna Špringlová

Dobrý den,
jmenuji se Alena Špringlová a jsem matkou tří dětí. V roce 2000 se nám narodila nejmladší dcera Anna s vrozenou vadou - syndrom zkrácených femurů (stehenních kostí). Ve světě je to ojedinělé postižení (cca 100 případů na světě).

Postižení Aničky spočívá v tom, že jí neroste levá stehenní kost (rozdíl v délce mezi levou a pravou nohou je cca 20 cm). Nemá vyvinutou stehenní hlavici ani kyčelní jamku. Postavení kolene je také špatné. Ohyb kolene před operacemi byl maximálně 30 stupňů, nyní skoro žádný.

Anička se pohybuje pomocí berlí a vozíku. Levou nohu nesmí vůbec zatěžovat, ale musí ji posilovat kvůli silnému odvápňování kostí končetiny. Používáním pouze pravé nohy (také ne zcela zdravé) má jednostranně zatěžované tělo a tím má problémy s páteří (lordóza, skolióza). Vlivem nadměrné námahy a neschopnosti uvolnit a relaxovat jí pravá noha otéká, o bolestech namáhaných rukou, ramen a zad nemluvě. V současné době má za sebou již čtvrtou operaci (včetně operace ledvin) a po podzimním pobytu v léčebně ji čeká další, bohužel ne poslední.

V lednu 2009 jsme byly v léčebně (pro stabilizaci zdravotního i psychického stavu), kde se jí podařilo úspěšně samostatně cvičit na přístroji MOTOmed. Cvičením se jí lépe prokrvovaly nohy, posilovalo svalstvo a uvolňovaly klouby, čímž skoro vymizelo brnění, křeče a hlavně bolest v levé i pravé noze. Také měla obrovskou radost, že může něco dělat sama. Proto nám lékaří MOTOmed Gracile 12 doporučili pro každodenní posilování dolních končetin doma a jako následnou rehabilitaci po dalších operacích, které odvápňují levou nohu. Pořízení tohoto rehabilitačního stroje je však nad naše finanční možnosti, neboť v době kdy se nám dcera narodila, začali naše dvě starší děti studovat mimo domov, a tím jsme si nemohli vytvořit finanční rezervu. Péče o dceru je časově velmi náročná (pobyt v nemocnici, rekonvalescence, doprava do školy a ze školy a pomoc ve škole) a tím mě znemožňuje chodit do práce a podílet se finančně na chodu domácnosti.

Anna je mentálně zdravá a chytrá holka, navštěvuje ZŠ. Ukončila druhou třídu. Má individuální výuku z důvodu častých pobytů v nemocnici. Kvůli svému postižení je bohužel omezená ve všech sportovních aktivitách kromě plavání (tam musíme dávat pozor zase na ledviny). Zkoušely jsme všechny dostupné pomůcky... bohužel rozlišnou délkou dolních končetin a neohebností kolene jsou jiné aktivity Aničce znemožněny.

MOTOmed je drahou, ale pro naši dceru potřebnou pomůckou a proto budeme vděčni za jakýkoliv finanční příspěvek. Bez tohoto stroje prakticky nemáme možnost kvalitní rehabilitace, která by nás posouvala k rychlejší rekonvalescenci.

Magistrát města – odbor sociální péče nám přispěl 50 % z ceny MOTOmedu, nadace Konto Bariéry 5 000 Kč, sourozenci jí přispěli 5 000 Kč. Zbývá ještě 46 000 Kč.

Nakonec bych chtěla všem, kteří takto pomáhají, velmi poděkovat.

Dobrým skutkem je pro Aničku Špringlovou doplatek rehabilitačního přístroje MOTOmed Gracile 12 ve výši 46 000 Kč.

Alena Špringlová
Liberec
Telefon: 723 773 347

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz