Davídek Souček

Dobrý den,
rádi bychom Vás oslovili jménem našeho dvouletého syna, který svádí boj s dětskou mozkovou obrnou. Náš syn Davídek se narodil předčasně v sedmém měsíci těhotenství společně s bráškou Martínkem.  Martínek měl problémy se srdíčkem, které se vyléčily, ale Davídek musel hned od počátku bojovat s různými zdravotními komplikacemi. Narodil se s těžkým krvácením do mozku.

 

Davídkovi museli do hlavičky voperovat hadičku, která odvádí přebytečný mozkomíšní mok do střev, s touto hadičkou bude žít celý život.  Davídek strávil přes 60 dní v nemocnici. Až poté jsme si ho mohli konečně přinést domů.

Nyní jsou Davídkovi dva roky. Je to malý drobeček, který váží 11kg. Umí se plazit s použitím levé strany těla, pravá strana je viditelně horší, především ruka. Do pravé ručičky nic neuchopí, málokdy jí dokáže otevřít. Teď se začíná pomalu pohybovat po kolínkách, o pravou ruku se však neopře. Z diagnóz je to především DMO (dětská mozková obrna), Mikrocefalie, Epilepsie, obstrukční hydrocefalus.
Doma se snažíme třikrát denně rehabilitovat tzv. Vojtovou metodou. Dále jezdíme na hiporehabilitační pobyty (jízda na koni, které pojišťovna nehradí). Stále navštěvujeme plno lékařů, za kterými většinou dojíždíme do Prahy. Např. neurologie, neurochirurgie, oční, proktologie, ortopedie, očkovací centrum, rehabilitace. Davídek vše naštěstí docela dobře snáší, je to veselé dítko, které téměř nepláče a snaží se bojovat, jak jen to jde.
Veškerý čas se snažíme trávit se syny. Neustále se snažíme Davídka rozvíjet, hrát si s ním, učit ho novým věcem. Je to ale vše dost časově, psychicky ale i finančně náročné.
Aby náš syn mohl dokázat více, je vždy potřeba plno rehabilitací, specielních pomůcek, lázní apod. Ne vše je ale vždy hrazeno zdravotní pojišťovnou.
Museli jsme si již pořídit speciální stůl pro rehabilitaci (tzv. Vojtův stůl). Čeká nás pořízení zdravotního kočárku (doplatek cca Kč 25tisíc).
Nyní bychom chtěli Davídkovi zkusit pomoci čtrnácti denním pobytem v rehabilitačním centru Adeli v Piešťanech (
http://www.adeli-method.com/cz/), který není hrazený žádnou zdravotní pojišťovnou, ale výsledky tohoto centra jsou velmi dobré a již několik let vyzkoušené. Bohužel, pro dosažení celkového zlepšení je nutné pobyt min. třikrát zopakovat. Jeden pobyt však vyjde na 3 078 Eur, což je pro nás nedostupné. Tímto pobytem bychom chtěli Davídkovi pomoci zlepšit držení těla, rovnováhy, zpevnit mu celé svalstvo. Je tu naděje, že by po léčbě mohl poprvé stát na vlastních nožkách a i kdyby ne, určitě mu to pomůže posunout se alespoň o další krůček dopředu ve svém vývoji.
Snažíme se pro Davídka dělat maximum, co je v našich silách a finančních možnostech. Naším velkým přáním je, aby se Dáda, jednou, postavil na vlastní nohy, mohl si hrát na dětském hřišti, chodit do školy, sportovat a užívat si život a ne být odkázán na cizí pomoc.

Tímto dopisem bychom Vás rádi za svého syna požádali o případnou finanční pomoc při financování léčebného pobytu v Piešťanech, který by mohl Davídka posunout dále.

Děkují matka Lenka Gruberová Součková s manželem Martinem Gruberem.

Dobrým skutkem pro Davídka Součka a jeho rodinu je finanční dar 20 000 Kč na částečnou úhradu rehabilitačního pobytu v Adeli Centrum, Piešťany.

Lenka Gruberová Součková
Příbram
Telefon: 721 839 502

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz