Fanoušek Lehner

Žijeme v Březové u Sokolova a je nás pět: já, mažel, nejstarší syn Lukáš (20), Daniel (8) a nejmladší František (2). Já jsem v současné době v domácnosti - na mateřské dovolené a manžel pracuje jako řidič nákladního automobilu. Nejstaršímu synovi bylo 12 let, když mu přibyl do rodiny 1.sourozenec a kamarád.

Věkový odstup tehdy hůře snášel malý Daniel - neměl vrstevníka, proto měl právě on velkou radost, když se na Štědrý den 24. 12. 2007 narodil Fanoušek. Nikdo z nás v tu chvíli netušil, že novorozený syn bude mít těžké zdravotní postižení.

Před narozením Fanouška žila rodina celkem obyčejným životem. My jsme byli s manželem v pracovním procesu, nejstarší syn se učil v učilišti, prostřední syn Daniel chodil do školky. Chlapci měli obvyklé chlapecké záliby, hráli fotbal, chodili do hokejové školy, jezdili na kole, chodili do zájmových kroužků. Narozením Fanouška se vše změnilo. Já jsem plně vytížená péčí o malé dítě a zabezpečením chodu domácnosti i starostí o malého školáka Daniela. Manžel přichází z práce pozdě večer, takže situaci zvládám jen za pomoci babiček a dalších členů širší rodiny. Na prvním místě jsou Fanouškovy potřeby (péče i finanční nároky), na záliby Daniela již mnoho času ani finančních prostředků nezbývá. Když jsem s Fanouškem v nemocnici nebo v lázních, nastupují „službu“ v domácnosti babičky.

Zdravotní trable v rodině u nejmladšího nekončí. U nejstaršího syna Lukáše byla ve 14 letech diagnostikována Kronova choroba, která vyústila v operaci s půlročním pobytem ve Fakultní nemocnici v Plzni. V současnosti je jeho zdravotní stav naštěstí stabilní, ale musíme dodržovat dietu.

Malý František onemocněl, když mu byly čtyři měsíce, pneumokokovou infekcí. Byl na plicní ventilaci a týden v umělém spánku. Později mu byla diagnostikována dětská mozková obrna, přestal se vyvíjet jak mentálně, tak pohybově. Další nečekaná situace nastala v 8 měsíci věku, kdy jsme si všimli, že nereaguje na zvuky. Navštívili jsme foniatra, který nám po vyšetření sdělil, že má Fanoušek na levém oušku těžkou sluchovou vadu a v pravém oušku zbytky sluchu.

Fanoušek nechodí, nemluví, trpí alergií na kravské mléko a refluxem (časté zvracení).
V současnosti cvičíme na doporučení lékařů Vojtovu metodu. Jisté zlepšení hybnosti jsme zaznamenali, ale je zřejmé, že je to běh na dlouhou trať - tak se vyjádřili i lékaři.

Nedávno jsme se dozvěděli o výborných výsledcích Rehabilitačního centra ADELI
v Piešťanech na Slovensku. Zde používané rehabilitační metody mají velkou úspěšnost. Chtěli bychom této léčebné metody využít v naději na zlepšení jeho života. Bohužel tato léčba je velice nákladná, pojišťovna ji nehradí a my si ji nemůžeme ze svých zdrojů uhradit. Mnoho finančních prostředků spotřebujeme na zaplacení lázní, pobytů v nemocnici, doprovody, cesty k odborníkům do Prahy atd.

Dobrým skutkem má v případě Fanouška Lehnera příspěvek ve výši 81 000 Kč na úhradu speciální rehabilitační léčby v centru ADELI v Piešťanech (přesná cena léčby je závislá na kursu EURO). 

Soňa a František Lehnerovi
Mobil: 777 116 434

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz