František a Vítek Hypšovi

František a Vítek se narodili císařským řezem v 25. týdnu těhotenství vážili pouhých 740 gramů a vlastně už od té doby se začal jejich boj o život, dostávali velké spousty léků. Fanda  musel  být při porodu resuscitován, a další resuscitace ho několikrát neminula ani při následném pětiměsíčním pobytu v nemocnici. Měl silné křeče, velké výkyvy tlaku a cukrovku.
O mnoho lépe na tom nebyl ani Vítek, krvácení do mozku, neprůchodnost míchy a následně hydrocefalus, což je městnání míšního moku v lebce, které způsobuje tlak na mozek a jeho poškození. Postoupil dvě náročné operace, kdy mu zavedli do mozkových komor vývod, tzv. shunt, vedený pod kůží do břišní dutiny. Zhruba každých šest let mu bude prodlužován. Prodělal i složitou operaci očí,
Fanda i Vítek trpí těžkou formou dětské mozkové obrny, těžkou mentální retardací, jsou na úrovni rok a půl starého dítěte. Mají poruchu zraku, poruchu příjmu potravy a poruchu řeči. Trpí bronchopulmonální displázii, což je nemoc plic. Mají skoliozu.
Tyto diagnozy jsou nevyléčitelné, i přesto se snažíme spolu s naší starší šestiletou dcerou Terezkou, kterou kluci milují, vylepšit jim život. Když se kluci narodili, byly Terezce necelé dva roky, musela být tři měsíce bez mámy, je to velká bojovnice.
Samozřejmě, že chceme, aby kluci měli tu nejlepší péči, jezdíme na specializovaná lékařská pracoviště jako je Centrum zrakových vad, Centrum poruchy řeči, rehabilitační kliniku, ortopedickou kliniku, cvičíme pomocí Vojtovy metody, Bobath konceptu, jezdíme hipoteraii, navštěvujeme různá zařízení jako jsou Janské lázně, Centrum Arpida v Českých Budějovicích, ale nejvíc pomáhá pobyt v ADELI na Slovensku. Je to účinná, komplexní rehabilitace, kluci tam udělali obrovský pokrok.
Františka a Vítka vozíme v kočárech. Jelikož ty současné už jim jsou malé, zažádali jsme pojišťovnu o nové. Bohužel nám přislíbila uhradit jen malou část z ceny a tak musíme zbytek peněz obstarat sami. Cena jednoho kočáru je cca 75 tisíc korun, a protože jsou kluci dva, obnos se násobí a je to vysoká částka.
 
Není v našich silách zaplatit je z vlastních zdrojů. 

V současné době jsme jako rodina závislí jen na dávkách od státu. Jelikož je péče o kluky velice fyzicky i psychicky náročná, byl manžel nucen opustit svoje zaměstnání a zůstal s námi doma. Pečujeme o kluky společně.
 Zdravotní stav obou chlapců se pomalu zlepšuje. Podle lékařů, ale vzhledem k jejich těžkému postižení, budou muset bojovat celý život. I tak je milujeme a budeme jim s pomocí celé rodiny pomáhat, dokud to jen bude možné.

Prosím, pomozte nám sesbírat peníze na zakoupení rehabilitačních kočárků pro naše dva čtyřleté syny Vítka a Františka.
 
Děkujeme vám za čas, který jste strávili čtením tohoto povídání a děkujeme také případným dárcům.

Martina a František Hypšovi, rodiče Vítka a Františka
 
V době shromažďování finančních prostředků na pořízení zdravotních kočárů pro dvojčata Františka a Vítka Hypšovi, byla rodina obdařena jednorázovým darem od jiné organizace –dárce. 

Z toho důvodu budou všechny nashromážděné dary na transparentním  účtu Dobrého skutku použity na jiný účel, a to rehabilitační pobyt v Adeli Centru Piešťany, který pozitivně ovlivňuje tělesné i mentální pokroky Františka a Vítka.
 
 
Dobrým skutkem pro Vítka a Františka Hypšovi je finanční dar 100 000 Kč na doplatek rehabilitačního pobytu v Adeli Centru Piešťany.
 
Martina Hypšová
Rynárec
Tel. 774 729 858
 

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz