Jakub Musil

Obracíme se na vás s žádostí o finanční příspěvek na bezbariérový přístup řešen vertikální zvedací plošinou a stavební úpravy při realizaci. Jsme rodiče dvanáctiletého Kubíka. Narodil se v 25 týdnu těhotenství, po porodu prodělal krvácení do mozku a opakované operace. Z porodnice byl přeložen na dětskou kliniku, kde byl v péči specialistů.

Domů jsme si ho dovezli až v 11 měsících. Postupem času jsme přicházeli na to, že péče o syna vyžaduje daleko větší úsilí, než se z počátku zdálo. Jeho vývoj je nerovnoměrný. Jedná se o chlapce  na vozíčku s kombinovaným postižením DMO kvadruparesa, vrozený hydrocefalus, epilepsie, amaurosa. I přes jeho handicap se snažíme syna začleňovat do společnosti. Pravidelně navštěvuje v Prostějově školu pro děti s kombinovaným postižením, kde se Kubíkovi moc líbí a hlavně se cítí jako doma. Jezdíme pravidelně každého čtvrt roku do dětské léčebny v Metylovicích, kde Kubík rehabilituje a hlavně relaxuje. Navštěvujeme pravidelně odborné ambulance neurochirurgie, oční-Brno, neurologie-Český Těšín a každý týden jezdíme rehabilitovat do Vyškova.

Rozhodli jsme se pro bezbariérovou úpravu domu, kde bude mít Kubik pokojík, bezbariérové sociální zařízeni a vzhledem k tomu, že má syn epilepsii, tak pro nás i ložnici. V našem případě je možné zrealizovat venkovní plošinu v montované šachtě. Tímto bychom vyřešili celkový problém jak pro syna, tak i pro nás s jeho přemisťováním (manipulaci). Celková cena zvedací plošiny je 539 000 Kč a stavební úpravy vyjdou na 82 500 Kč.

Žádali jsme MÚ v Prostějově o poskytnutí finančního příspěvku na plošinu a uhradí nám 500 000 Kč a na stavební úpravy nám schválili 40% z celkové částky, což je 33 000 Kč.
Stále nám však zbývá uhradit 15 000 Kč na stavební úpravy.
Jsme čtyřčlenná rodina a naše finanční situace nám neumožňuje tyto náklady uhradit, jelikož jsme veškeré finanční prostředky vyčerpali na ostatní nezbytně nutné bezbariérové úpravy v domě.

Věříme, že naší žádosti vyhovíte a děkujeme za pochopení.
S pozdravem Ivo a Milada Musilovi.

Dobrým skutkem pro rodinu Jakuba Musila je finanční dar 15 000 Kč na částečnou úhradu nákladů na stavební úpravy bezbariérové úpravy domu.

Milada Musilová
Klenovice na Hané
Telefon: 776 121 508

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz