Lukáš Bělohlavý II

Paní Anna Bělohlavá je maminkou tělesně postiženého syna Lukáše a před rokem jsme jim pomohli s financováním bezbariérové úpravy bytu.  Třináctiletý Lukáš má těžkou spastickou diparézu, od dětství je upoután na invalidní vozík, přestavba bytu byla nevyhnutelná.

V průběhu roku nastaly v rodině další změny, do pětičlenné rodiny (Lukáš má ještě dvě mladší sestry) přibyl nový člen – čtrnáctiletý chlapec Pavel, který do té doby pobýval v Klokánku v Kroměříži. Jeho nemocná maminka se nemohla (a stále nemůže) o syna starat, a tak se po několika letech života v dětském domově dostal Pavlík do pěstounské péče manželů Bělohlavých. Rodina má teď celkem čtyři děti. „Každý nám říká, že jsme blázni a asi mají pravdu, po narození Lukáše se nám ale hodnoty posunuly jinam“, komentuje s nadsázkou současnou situaci paní Bělohlavá.

V loňském roce uběhlo už pět let, kdy rodina paní Bělohlavé obdržela od ÚMO Plzeň finanční příspěvek na osobní automobil, a tak mají v současné době nárok na příspěvek nový. Důvodů k zakoupení nového auta se sešlo hned několik. Stávající právě dosluhuje a z hlediska současných potřeb rodiny je nevyhovující. Nové je třeba přizpůsobit rostoucím požadavkům dospívajícího postiženého syna Lukáše a navíc se rodina rozrostla a vyvstala potřeba auta šestimístného. Čas od času by chtěli společně podnikat cesty na Moravu, rádi by umožnili Pavlíkovi vídat se s jeho maminkou a dědou.

Pořízení vyhovujícího automobilu (pro šest osob, vozík a asistenčního pejska) vyjde na 250 000 Kč. Finanční příspěvky z různých zdrojů činí 160 000 Kč a za prodej stávajícího ojetého auta přibude dalších 60 000 Kč.

„Chtěla bych se zeptat, zda by nebylo moc troufalé opět požádat Vaše občanské sdružení o podporu. Minulý rok jste nám moc pomohli, bydlí se nám opravdu dobře, už si to jinak ani neumíme představit“, píše ve své žádosti paní Anna. Nutno dodat, že troufalé, resp. odvážné, jsou především činy paní Bělohlavé, a za ně si zaslouží náš obdiv!

Dobrým skutkem pro paní Annu Bělohlavou a její rodinu je finanční příspěvek ve výši 30 000 Kč na zakoupení osobního automobilu.

Anna Bělohlavá
Plzeň
Telefon: 737 197 724

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz