Lukáš Jendrulek

Vážení dárci, milé sdružení, obracíme se na Vás s prosbou o pomoc našemu sedmiletému synovi Lukášovi.
Lukášek se narodil ve 41. týdnu jako zdravé miminko. Třetí den po porodu měl zástavu dechu. Došlo k hypoxii mozku, byl oživován a převezen na JIP oddělení, kde Lukáška zachránili a po pár týdnech jsme si ho mohli odvézt domů. Ovšem diagnóza je smíšená forma dětské mozkové obrny (DMO), centrální hypotonický syndrom, psychomotorická retardace, epilepsie, atypický autismu. 

Tím to tedy vše začalo. Lukášek je postižený tělesně i mentálně. Nechodí, neleze, nepoužívá ruce a nemluví. Je zcela odkázán na pomoc druhé osoby. Syna vozíme každý den do speciální ZŠ Diakonie, 2x týdně rehabilitujeme v dětském rehabilitačním stacionáři a 2x týdně jezdíme cvičit k soukromému fyzioterapeutovi do Frýdku Místku. Mimo to navštěvujeme hipoterapie, masáže a lázně. Cvičíme také doma. Lukášek, na to jaké má postižení, je snaživý bojovník, při kvalitním dennodenním cvičení dokáže krátkodobě sedět, přetáčet se. 
 Nejlépe Lukáškovi prospívají lázně. Konkrétně speciální intenzivní terapie v kosmickém oblečku, které provádí v Klimkovicích či v ADELI. Konkrétně v Klimkovicích jsme tento program absolvovali s Lukáškem dvakrát a jsme nadšení. Lukášek vše zvládal, i když má epileptické záchvaty několikrát denně. Terapie Lukáškovi pomohla po mentální (více vnímá, vylepšil oční kontakt), tak po pohybové stránce (má pevnější svaly, zvládne se posadit a vydržet sedět sám několik minut, po poslední terapii zvládne dokonce chvíli stát na nohou s oporou – při držení za ruce). 

Pojišťovna tuto terapii nehradí. Hradili jsme ji dvakrát z našich rodinných úspor, další však už nezvládneme z vlastních příjmů pokrýt, když je finanční zajištění rodiny jen na manželovi.

Proto se na Vás obracíme s prosbou o finanční pomoc na tuto terapii, která by našemu Lukáškovi i nám pomohla posunout se zas o něco dál a tím zlepšit jeho život. Budeme rádi, když naší žádosti budete věnovat alespoň chvíli času, snad půjde i pomoci.
 
Mnohokrát děkujeme 

Marcela a Petr Jendrulkovi

Dobrým skutkem pro Lukáše Jendrulku je finanční dar ve výši 46 060 Kč na čtyřtýdenní speciální program KLIM-THERAPY v Klimkovicích. 

Marcela Jendrulková
Hrabyně
Tel: 736 760 930

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz