Nikolka Hořejší

Chtěla bych Vás poprosit o pomoc jedné krásné malinkaté holčičce, která neměla lehký start do života, aby si i ona mohla užívat radovánek, které zdravé dětičky chápou jako součást jejich života. Samozřejmě nejde jen o radovánky, ale i o to, aby si mohla sama dojít se napít, najíst, na záchod nebo jen pro hračku.

To, co je pro nás samozřejmostí, ona sama bez cizí pomoci bohužel nedokáže. Zatím, co si ostatní dětičky hrají a plnými doušky si vychutnávají své dětství, musí naše Nikolka poctivě rehabilitovat s rodiči a jejím důvěrným přítelem (pro ní možná nepřítelem)- je to Vojtův rehabilitační stůl. Už tak malinkatá čistá dušička není uchráněna před trpkostí životních nástrah. Chtěla bych Vás touto cestou poprosit o příspěvek na polohovacího zařízení X.panda od firmy R82, kterou by Nikolka potřebovala do mateřské školky, kde je integrovaná. Na rehabilitační pomůcku do školky bohužel nepřispívá zdravotní pojišťovna. Nikolka má ve školce židličku Aris, ale ta neudrží tělíčko ve správné poloze a pak se jí špatně manipuluje s ručičkami a také máme obavy ze zhoršení skoliózy.

Nikolky nelehký životní příběh začal v prosinci 2007, kdy se nám narodila předčasně císařských řezem (ve 26. týdnu) dvojčátka – Adélka (990g) a Nikolka(1100g). Nikolce dva dny po porodu lékaři zjistili krvácení do mozku – byly zasaženy obě mozkové komory. Diagnóza byla nemilosrdná - hydrocefalus, těžká forma dětské mozkové obrny - spastická triparéza, strabismus a astigmatismus (oční vada). Má 3x operovanou hlavičku. Při třetí operaci jí lékaři voperovali VP-shunt, který jí odvádí mozkomíšní mok do dutiny břišní.

Nikolka si místo na tomto světě nakonec vybojovala, ale celý život se bude muset vyrovnávat s následky, které krvácení do mozku zanechalo. V našich očích je to veliká šikulka a bojovnice, která si se svým osudem statečně snaží vyrovnat.

Někdo by možná řekl, že toho Nikolka, vzhledem ke svému věku, umí velice málo, ale pro nás je každý krůček kupředu velkým zázrakem, kterého si nesmírně vážíme, protože víme, kolik dřiny se za tím skrývá a kolik slziček u cvičení smáčelo Nikolky tvář.

Nikdy bych si nemyslela, že nám osud takové začarované dítko nadělí. Tak, jako většina lidí jsem zdravé dítě považovala jako samozřejmost. Osud nám však vybral jinou cestu.... Nikolka nám změnila život - je to úžasná holčička a až s ní jsme pochopili, na čem opravdu záleží. Svou dcerku milujeme takovou jaká je a jsme vděčni za každičký okamžik, který můžeme být s ní.

Pomůžete nám - prosím.....
Budeme Vám vděčni za Vaši pomoc a předem mnohokrát děkujeme.

Dobrým skutkem pro  Nikolku Hořejší je finanční dar 77 600 Kč na pořízení  polohovacího zařízení X Panda.

Hořejší Jana
Hořní Pěna
Telefon: 723 566 151

 

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz