Pavel Spišák

Dobrý den,
jsem maminkou desetiletého Pavlíka, který se narodil v 7měsíci těhotenství. Jeho váha byla 1550 g. Kolem šestého měsíce nám pan doktor řekl, že Pavlík má dětskou mozkovou obrnu a musíme cvičit tzv. Vojtovu metodu a čas ukáže, jak se jeho stav bude dál vyvíjet. Od té doby jsme tedy začali cvičit 4x denně. Když ostatní maminky byly s dětmi v parku, já jsem musela spěchat domů cvičit, protože cvičení musí být pravidelné, aby byly patrné výsledky.

Kolem 3 roku se Pavlík začal stavět na nožky. Nebyl to správný stoj, protože stál na špičkách a ve 4 letech musel jít na operaci tzv. prodloužení achilovek . Pavlík měl šest týdnů sádru. Bylo to velmi těžké období. Pavlík je velmi živé dítě, byl omezen, mohl jen ležet, protože sádry dosahovaly do půli stehen. Po odstranění sádry jsme měli jet do lázní. Myslela jsem si, že už nás žádná operace nečeká, ale bohužel po dvou letech jsme šli s achilovkami na tzv. reoperaci, protože na první operaci je málo uvolnili.

Svoji práci, kterou jsem měla velmi ráda (pracovala jsem jako zdravotní sestra) jsem musela opustit a zůstat s Pavlíkem doma. Nejen že jsem jeho maminkou, ale stala jsem se i jeho asistentkou, která jej doprovází do základní školy, tudíž jsem s ním 24 hodin denně.
Každý rok jsme jezdili do Jánských lázní, kde chodíme plavat a jezdíme na koních. V loňském roce a také letos jsme jeli do Piešťan do centra Adeli. Léčebná rehabilitace v Adeli, bohužel, není hrazena pojišťovnou. Začali jsme shánět peníze od nadací, soukromých firem, abychom mohli rehabilitaci vyzkoušet.

Povedlo se, v Piešťanech v centru Adeli jsme začali rehabilitovat. Pavel začínal ráno v 9 hodin s kyslíkovou terapií, manuální masáží, logopedií a potom ho oblékli do obleku, ve kterém 2 hodiny cvičil. Pavlík mněl přidělen čtyři rehabilitační asistenty. Potom následovala hodinová masáž celého těla.
Během pobytů jsem začala pozorovat jak má Pavel větší stabilitu těla a udělá více kroků. Jedno odpoledne jsme šli na dětské hřiště, kde byla trampolína. Pavlík usilovně prosil, že chce na ni vysadit. Bála jsem se, že špatně skočí nebo že se vůbec na nožičkách neudrží. Jeho prosby a oči mi nedaly a tak jsem jej vysadila. Stoupl si tam a začal po ní chodit, aniž by upadl. Dokonce se snažil i poskakovat. Rozplakala jsem se, ale štěstím, když jsem viděla, co dokázal, nechtěla jsem tomu vůbec uvěřit, zdálo se mi to nemožné. Veškeré úsilí, probdělé noci po operaci i Pavlíkové bolesti se nakonec vyplatily. Věřte mi, na tento krásný pocit dlouho nezapomenu.

Je nutné, abychom pobyt znovu opakovali pro ještě lepší výsledky. Tří týdenní pobyt stojí 130 000 Kč, a i když mám velkou podporu v mé rodině, finanční prostředky jsme vyčerpali na předchozí léčby.

Děkuji Dobrému skutku za zveřejnění této žádosti.

Za případnou pomoc děkuji všem laskavým dárcům. Každý, sebemenší dar, nám pomůže.
Děkuje Pavlík a Ilona Hřebíčková - máma

Dobrým skutkem pro Pavlíka Spišáka je finanční dar 130 000 Kč na rehabilitační pobyt v Adeli Center Piešťany.

Ilona Hřebíčková
Brno
Telefon: 777 104 646

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz