Příslušenství ke sluchadlu pro Ivanu Votípkovou

Jmenuji se Ivana Votípková, je mi 18 let, bydlím v Plzni a studuji zde na Gymnáziu Františka Křižíka. Od malička nosím sluchadla. Mám velkou sluchovou ztrátu - na levém uchu 100%, na pravém uchu 99%. Jen díky sluchadlům, která nosím stále, slyším 50%. Díky mamince dnes mluvím jako normální slyšící člověk a sluchovou vadu na mě málokdo pozná. 
Znakovou řeč ovládám, na doporučení lékařů ji však nepoužívám jako hlavní komunikační prostředek - jen mluvím, neznakuji. To i proto, že v rodině jsem jediná se sluchovou vadou.
Právě díky podpoře rodiny dnes mohu komunikovat se slyšícími a dokonce studovat. Druhým pomocníkem, bez kterého bych nemohla studovat, jsou kompenzační pomůcky - sluchadla FM, systém SCOLA.
Na gymnáziu dosahuji dobrých studijních výsledků, můj průměr je 2,0. Reprezentuji školu v různých sportovních akcích. K mým velkým zálibám patří beach volejbal, který trénuji pravidelně jednou týdně v Praze na Pankráci. Získala jsem několik titulů Mistra České republiky v beach volejbalu a šestkovém volejbalu. Největším úspěchem pro mě bylo získání pátého místa na MS světa v beach volejbalu v Turecku 2012. 
Ve škole jsem si oblíbila chemii, matematiku, biologii a výtvarku. Když se mi vyskytne chvilka volného času, věnuji se buď sportu, nebo trávím volný čas s rodinou na výletech (mám ráda a vyhledávám stále nové informace o historii, biologii, ze zeměpisu, kultury, společenských věd atd. je to způsob výuky, který mi nejvíce vyhovuje). Nebo si ráda vyrazím s fotoaparátem do přírody. 
Příští rok bych po maturitě chtěla začít studovat farmacii, předpokladem je úspěšné dokončení gymnázia.   
Sluchadlo, přijímač FM a vysílač SCOLA stojí celkem 56.000,- Kč, část hradí pojišťovna.

Dobrým skutkem pro Ivanu Votípkovou je 30.000,- Kč na příslušenství ke sluchadlu (FM přijímač a vysílač SCOLA).

Ivana Votípková, Plzeň – Slovany
 
VIDEO  

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz