Richard Čumpelík

Dobrý den DOBRÝ SKUTKU,
dovolte, abych Vás nejdříve co nejsrdečněji pozdravila. Chtěla bych stručně popsat situaci, která mě dovedla k sepsání této žádosti. Začnu od začátku.

V roce 2000 jsem se vdala a rok poté porodila krásného syna Richarda. Neměli jsme štěstí a u porodu nastaly obrovské komplikace, které ohrožovaly i život našeho syna. Následkem toho je Ríša v současné době na invalidním vozíčku s diagnózou dětská mozková obrna, centrální spastická kvadruparéza s pravostrannou prevalencí (jsou postiženy všechny čtyři končetiny). Mohla bych pokračovat dalšími latinskými názvy diagnóz, které jsou napsány v Ríšově zdravotní zprávě, laicky řečeno: Ríša je dítě, které je po psychické stránce v pořádku, ale bohužel po stránce tělesné je úplně ve všem odkázán na pomoc druhé osoby. Nesedí, nechodí, musí být plně krmen, nenapije se sám s hrníčku, není schopen se sám pohybovat ani na mechanickém vozíku… Má také vadu řeči, ale cvičí a dělá v této oblasti veliké pokroky.

Ríša je velmi usměvavý, citlivý a společenský chlapec. Má rád děti a v jejich společnosti dokáže vydržet celé hodiny. Má to štěstí, že ho i zdraví kamarádi vždy rádi vidí a zapojí mezi sebe. Navštěvuje speciální školu, kde se mu velmi líbí.
 
Ještě donedávna jsme bydleli společně s manželem v třípokojovém bytě v Ostravě Porubě, z kterého jsme museli s  Ríšou odejít ze dne na den. Nastěhovali jsme se do rodinného domu mých rodičů. Ríša je tu velmi spokojený, avšak dům je pro vozíčkáře špatně vyřešen, především přístup do domu a na toaletu, která je umístěna v mezipatří. Situaci jsem nucena co nejrychleji řešit. Celá rekonstrukce však vyžaduje vysokou finanční hotovost, kterou jako matka samoživitelka nemohu zaplatit. Hledám proto pomoc u vašeho sdružení Dobrý skutek. Vím, že mnou požadovaná částka je vysoká, a že podobných žádostí dostáváte mnoho, ale prosím vás za sebe i svého syna o zvážení naší situace. Ríšovi je dnes 8 let a váží 25kg, poroste, bude sílit… Budu opravdu vděčná za jakoukoliv pomoc.

Srdečně zdraví
Gabriela Čumpelíková a Ríša

Celková částka za zhotovení bezbariérové koupelny a WC, včetně vstupu do domu činí 193 803 Kč.  Paní Čumpelíková dostala příspěvek z Magistrátu města Ostravy 50 000 Kč. Od nadace J&T a Konta Bariéry celkem 70 000 Kč.

Dobrým skutkem pro Ríšu a jeho maminku je příspěvek 73 000 Kč na bezbariérovou úpravu koupelny a WC.

Gabriela Čumpelíková
Ostrava-Třebovice
Telefon: 777 554 590

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz