Vašík Pospíšil

Čtyřletý Vašík má diagnózu DMO - kvadruspatická forma. Rehabilitační pobyt by mohl zlepšit pohybové schopnosti Vašíka, který ve svém věku nedokáže chodit, lézt ani samostatně sedět.

Vašík se narodil 27.6.2007 ve 30. týdnu s porodní váhou 1450 g a výškou 41 cm. Asi po týdnu nám lékaři oznámili, že došlo k poškození mozečku z důvodů krvácení, které poškodilo pohybové centrum.  Výsledkem je Vašíkova diagnóza DMO – kvadruspatická forma (problémy při používání horních i dolních končetin). Asi po 2 měsících jsme si Vašíka odvezli z nemocnice domů.
Vašík je velice šikovný a ve svém vývoji dělá mnoho pokroků. Pravidelně doma cvičíme Vojtovu metodu, jezdíme na rehabilitace, absolvujeme rehabilitační pobyty v Jánských Lázních. Pravidelně navštěvujeme neurologa a ortopeda. Také jezdíme na aplikaci botulotoxinu na uvolnění svalového napětí dolních končetin.

V současnosti je Vašíkovi téměř pět roků a vzhledem k diagnóze stále nechodí, neleze ani není schopen samostatně sedět. Pokud sedí s oporou zad, po chvíli ztratí rovnováhu a sesune se na bok. Prakticky vyžaduje péči 24 hodin denně. Přesto všechno je v mentálním vývoji pouze nepatrně opožděn a o dění kolem sebe jeví velký zájem.  Rád poslouchá pohádky, prohlíží knížky, hraje si s auty a kreslí.
Rádi bychom Vašíčkův zdravotní stav zlepšili absolvováním rehabilitačního pobytu v ADELI centru v Piešťanech, kde 14-ti denní pobyt stojí 3000 eur  bez ubytování.  Léčebný pobyt není hrazen zdravotní pojišťovnou a z vlastních finančních zdrojů nejsme schopni tuto léčbu financovat, proto se na Vás obracíme s prosbou o finanční pomoc pro zajištění pobytu pro našeho synka.

Za jakoukoli finanční pomoc budeme velice vděčni.

Dobrým skutkem pro Vašíka Pospíšila je finanční dar 75 000 Kč na rehabilitační pobyt v Adeli Center v Piešťanech.

Václav Pospíšil
Hradec nad Svitavou

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz