Verunka Gožďálová

Dovolujeme si Vás požádat o pomoc pro naši tříletou dcerku Verunku. Při komplikovaném porodu došlo u Verunky k zástavě dechu, musela být resuscitována a své první dny života trávila na jednotce intenzivní péče. Byla propuštěna z nemocnice s doporučením cvičit Vojtovu metodu.

Absolvovala vyšetření u neurologa, ten nám sdělil, že má Verunka poškozený mozek vlivem nedostatku kyslíku při porodu, a navrhl nám pro ni možnost ústavní péče, protože je její postižení rozsáhlé a sami na to nebudeme stačit.  Nepřipadalo však v úvahu, že bychom Veroniku svěřili do ústavní péče, a  začali jsme bojovat.

Navštěvujeme Dětské rehabilitační centrum Medvídek v Brně Lískovci, tam nejenom cvičí, ale má také logopedickou péči, canisterapii i muzikoterapii. Jednou týdně jezdíme na hipoterapii, ergoterapii a plavat do bazénu. Spolupracujeme s  Poradnou rané péče Dorea, s dětskou klinikou Logo, několikrát ročně jezdíme do Dětské léčebny pohybových poruch v Boskovicích.

Verunka se umí se posadit, leze po kolenou a je bez plen. Snaží se mluvit, spojuje slova, ale zatím je na úrovni 15měsíčního dítěte.  Nedokáže chodit, chůzi nahrazuje lezením po kolenou zpříma, bohužel tím však trpí kolenní klouby, takže je třeba docházet na orthopedii.  Nezvládne používat prstíky, není tedy schopna se sama najíst. Má problémy s polykáním, následkem toho stále sliní.

Dozvěděli jsme se, že v Lázních Klimkovice se otevřel nový léčebný program Klim-therapie.  S programem jsme se seznámili a  po konzultaci s lékařem byl také naší Veronice doporučen. Absolvování této léčby neproplácí zdravotní pojišťovny, a tak je třeba uhradit 47 000,- Kč.  Je nutné léčbu ve speciálním stabilizačním oblečku absolvovat nejméně jednou za rok. Všechny naše peníze investujeme do Verunčina zdraví, ale bohužel naše finanční situace je taková, že jsme nuceni požádat vás o  pomoc.
 
Předem  děkujeme.
rodiče Kateřina Hunkesová a Dalibor Gožďál

Dobrým skutkem pro Verunku Gožďálovou je finanční dar 47 000 Kč na léčebnou rehabilitaci Klim-therapy v Klimkovicích.

Kateřina Hunkesová
Brno
Telefeon: 604 432 928

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz