Jak to nakonec dopadlo: Miroslav Pajovič

Míra se narodil v roce 1991. V prvním roce života prodělal těžký zápal plic, během něhož byl několik týdnů držen v umělém spánku a byla mu podávána silná antibiotika. Lékaři mu nedávali moc velké šance na uzdravení, ale podařilo se. Míra se po probuzení smál na svět jako dřív, přesto bylo jeho rodičům vysvětleno, že kapacita plic už nikdy nebude taková jako u zdravých dětí. Při jakémkoliv pohybu se okamžitě zadýchával, a jelikož byl odmalička hyperaktivní dítě, udržet ho v neustálém klidu nebylo možné. Bral hodně léků včetně velkých dávek kortikoidů a ještě si několik týdnů pobyl na dětském oddělení v Motole. Po té, co ho z nemocnice propustili, začali rodiče zjišťovat, že Míra nereaguje na zavolání, tlesknutí, ani na jiné zvuky. Při vyšetření v roce a půl lékaři potvrdili těžkou ztrátu sluchu pravděpodobně jako následek podávání antibiotik ve velkém množství po dlouhou dobu.

Dnes je Mírovi 14 let, s dýcháním problémy nemá, léky žádné nebere a naštěstí se nesplnily ani předpovědi lékařů, že nebude nikdy sportovat. Stal se mistrem republiky neslyšících ve sjezdovém lyžování, hrál hokej, plave.  Nejraději má počítač a svého psa. Již od školky navštěvuje speciální školu pro sluchově postižené v Praze.

Míra nutně potřeboval nová sluchadla. Zdravotní pojišťovna hradí pouze 11.600,-Kč, celková cena sluchadel Widex Senso Vita 38 je 36.160,-Kč. Potřeba sluchadel byla tak akutní, že jsme po poradě členů výboru sdružení Dobrý skutek uhradili doplatek ve výši 24.560,-Kč okamžitě.

Tímto bychom chtěli poděkovat dárcům, kteří neurčili, kam mají jejich finanční dary putovat a kteří tuto volbu nechali na nás. Díky jejich důvěře byl dobrý skutek pro Míru vykonán přímo bleskově. Děkujeme i za něj!

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz