Poděkování: Honzík Kosíř

Vážení dárci Dobrého skutku,
z celého svého srdce bych vám chtěla moc poděkovat za finanční příspěvek pro mého syna Jana Kosíře.
Díky vám a vašemu štědrému daru Honzík dělá neuvěřitelné pokroky. Honzíkovi jsou nyní 4 roky. Před rokem Honzíkovi diagnostikovali dětský autismus - středně funkční, typ pasivní. V podstatě se jedná o nejzávažnější poruchu dětského vývoje. Aby toho nebylo málo Honzík trpí epilepsií,  minimálně 1x do týdne má záchvat spojený s bezvědomím.
Dále má poruchu motorických funkcí a vývojovou dysfázií.
Honzík nastoupil do běžné mateřské školky s podporou asistentky pedagoga a skvěle se tam adaptoval.
Zatím do školky může chodit jen na 4 hodiny denně s tím, že pokud asistentka pedagoga ve školce není, jsme žádáni, aby doma zůstal i Honzík.
Na delší dobu ve školce být nemůže z provozních důvodů (na spinkání a odpolední program je ve školce pouze jedna učitelka a z důvodu Honzíkové epilepsie, tam Honzík být nemůže, kdyby Honzík dostal záchvat učitelka by se musela starat o Honzíka a ostatní děti by zůstaly bez dozoru.
Situaci jsme vyřešili díky osobní asistence, která si Honzíka ve 12 ve školce vyzvedne, pomaličku dojdou domů. Honzík si doma hodinku odpočine, asistentka mu čte pohádku a pak si dají svačinku a přijde to nejdůležitější.
Asistentka s Honzíkem procvičuje logopedii, učí se formou hry rozvíjet své dovednosti v oblasti vnímání, představivosti, logice, jemné motorice a sebeobsluze.
Díky osobní asistenci Honzík pomaličku dohání své vrstevníky, začal mluvit v jednoduchých větách (ještě před rokem nemluvil vůbec, vydával pouze skřeky). Dokáže se najíst lžící a napít z hrnku. Začal si adekvátně hrát s hračkami (donedávna z nich stavěl pouze řady).  Zlepšil se oční kontakt a neuzavírá se do sebe  a svého autistického světa.
Já, jako maminka mám dostatek času si odpočinout, postarat se o domácnost a mladší dcerku Kateřinku a naučit se něco i do školy (studuji dálkově vysokou školu).
Bez osobní asistentky bych byla unavená a vyčerpaná. Mladší dcerka  by byla odstrčená, protože veškerá péče by se točila jen kolem Honzíka.
Honzík se díky vám mohl zúčastnit týdenního intenzivního logopedického pobytu, kde zlepšoval své řečové dovednosti.
Tyto pobyty by měl absolvovat minimálně 2x ročně po dobu jednoho měsíce (pro nás je to zatím finančně neúnosné a pobyty jsou vhodné pro děti od 5 ti let).

Mockrát vám děkujeme za finanční pomoc a přejeme vám krásné prožití vánočních svátků  a hodně zdraví do roku 2014.
Maminka, Soňa Szwajnochová

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz