Poděkování: Spolek Free Will

Vážení přátelé, velmi děkujeme Dobrému skutku za jeho letitou podporu lidí nacházejících se ve složité životní situaci! Jsme rádi a děkujeme Dobrému skutku za to, že se rozhodl spolupracovat i s námi a pomohl vybavit naši Půjčovnu kompenzačních pomůcek a rehabilitačních přístrojů užitečnými věcmi!

V létě 2019 jsme díky daru 6 800 Kč mohli pořídit nové baterie do staršího elektrického skútru pro invalidy. Ten tak mohl formou naši výpůjčky začít sloužit člověku, který je v důsledku úrazu pohybově postižen a nachází se navíc i v obtížné sociální situaci. Skútr mu přináší větší svobodu při pohybu venku a tak i více soběstačnosti v obstarávání svých potřeb. Pomůcku má od nás zapůjčenou bezplatně a na dobu podle potřeby.

Na podzim a v zimě 2020 jsme díky velkorysému daru od Dobrého skutku 92 000 Kč nakoupili do naši půjčovny čtyři repasované rehabilitační přístroje Reck MOTOmed. Ty jsme následně vypůjčili za charitativní půjčovné 50,- Kč/měsíc těmto lidem s těžkým pohybovým omezením:

PŘÍSTROJ (VS): č. 507 - Umožňuje procvičovat pouze nohy
Slečna MARKÉTA, Brno - výpůjčka od 12. 11. 2020

Maminka slečny Markéty k této výpůjčce uvádí:
Dcera Markéta má diagnózu DMO a pohybuje se na vozíku a jen s dopomocí druhé osoby. Nemluví a tak se za ni vyjadřuji já, jako matka. Motomed jí pomáhá posílit svaly na nohách a je to jiná forma pohybu. Je fajn, že může rehabilitovat intenzivně doma, kdykoliv se nám to hodí. Někdy se nám podaří i 2x za den si zajezdit. Nemusíme se složitě někam dopravovat. Je to pro ni i zpříjemnění stereotypu všedního dne. Moc děkujeme za možnost zapůjčení.

PŘÍSTROJ (VS): č. 508 - Umožňuje procvičovat pouze nohy
Slečna KATEŘINA, Moravskoslezský kraj - výpůjčka od 12. 11. 2020

Slečna Kateřina žije od narození se zdravotním postižením dětskou mozkovou obrnou. Zdravotní stav se s přibývajícími léty zhoršuje. I přes veškerou snahu o pravidelnou rehabilitaci musí stále častěji využívat invalidní vozík. Slečna Kateřina je moc ráda, že si nyní může cvičit i přímo doma na našem přístroji. Snaží se tak udržet v kondici co to jde a rozpohybovat stále častěji se opakující spasmy.

PŘÍSTROJ (VS): č. 509 - Umožňuje procvičovat nohy i ruce
Paní IVETA, Šluknov - výpůjčka od 13. 11. 2020

Paní Iveta je po prodělané mozkové příhodě ochrnutá na pravou stranu těla. Žádost o výpůjčku přístroje MOTOmed, který si nemůže dovolit pořídit, měla u nás již od r. 2014. Paní Iveta je moc ráda, že si může konečně doma více rehabilitovat. Se zapůjčeným přístrojem je moc spokojená, po cvičení se cítí lépe, pomáhá ji hlavně na nohy a cítí úlevu i v zádech. Podle jejich slov cvičí pravidelně denně, často dokonce vydrží šlapat až dvě hodiny vkuse. Paní Iveta si přístroj dlouho moc přála, je za něj vděčná a stále nám děkuje. 

PŘÍSTROJ (VS): č. 510 - Umožňuje procvičovat nohy i ruce
Paní MARIKA, Liberecký kraj – výpůjčka přístroje od 22. 12. 2020

U paní Mariky se před dvaceti lety projevila hned dvě těžká onemocnění, dětská mozková obrna a zároveň i svalová dystrofie, které postupně zapříčinily těžké pohybové omezení. Nyní se paní Marika pohybuje na invalidním vozíků a využívá péče osobních asistentů. Cvičením na MOTOmedu si udržuje svaly alespoň trochu aktivně a protahuje si zkrácené šlachy. Věříme, že se tímto cvičením podaří také zpomalit atrofii svalstva a zlepšit trávení.

Více zde: https://www.spolekfreewill.cz/

Vážení přátelé, ještě jednou velmi děkujeme za Vaší velkorysou finanční pomoc pro zmíněné osoby! Velmi také děkujeme za Vaší celkově dlouhodobou charitativní pomoc lidem se zdravotním znevýhodněním. Za léta vaší působnosti jste uskutečnili již značnou pomoc pro mnoho potřebných lidí. Vážíme si toho a upřímně za to děkujeme!

S přátelským pozdravem a přáním všeho dobrého za spolek
Pavel Badač, člen Rady spolku

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz