Silnější by měli pomáhat slabším!

Letos se musela tradiční akce ředitelství Pavla Horáka s názvem LD obchodní akademie kvůli aktuální situaci konat 10. 4. 2021 online. Přesto se naši věrní dárci rozhodli, cituji „zkusit vybrat nějaké peníze na Dobrý skutek“.

V běžném režimu pořádají pro tuto příležitost tombolu, jejíž výtěžek pak věnují konkrétnímu klientovi naší charitativní organizace. Tentokrát to bylo bez tomboly. Motivací k dobrovolnému finančnímu příspěvku byl všem zúčastněným příběh malého Sebíka. Lidé zkrátka dostali možnost přispět a této možnosti se s ohromnou ochotou chopili. Částka, kterou se podařilo vybrat, byla nad všechna očekávání! Akci organizátoři prezentují pod heslem:

Silnější by měli pomáhat slabším!

Nevíme, jestli zafungovalo jejich tradiční heslo nebo jejich dobrá srdce….nejspíš obojí :-) Štědré dary účastníků pomohly naplnit sbírky na rehabilitace ještě těmto dvěma dětem: Amálce Miškejové a Jakubovi Pospíšilovi. Dárci celkem přispěli částkou 137 150 Kč.

Všem, kteří přispěli, upřímně děkuji jménem kolegů v organizaci Dobrý skutek i jménem Sebíkových rodičů, jejichž osobní poděkování najdete níže. Jistě Vás všechny potěší. 

Bára Hrubá, předsedkyně DS


Vážení dárci,
chtěli bychom Vám za celou naši rodinu od srdce poděkovat za pomoc v podobě finančního daru pro našeho syna Sebastiánka, který brzy oslaví své 5. narozeniny. Díky Vaší štědrosti mohl Sebík absolvovat další, pro něj velice důležitý neurorehabilitační pobyt v Hájku u Rokycan.

Neurorehabilitace mu velice pomáhají zpevnit tělíčko a posunout ho jak po fyzické stránce, tak i po mentální stránce kupředu.  Radujeme se z dalšího pokroku, který Sebík díky velké intenzitě cvičení a všech doprovodných terapií dělá.

Sebíka od narození trápí trupová hypotonie, kvůli které má velice oslabené svaly v oblasti trupu a velmi špatně se drží ve vyšších pozicích. Dále má Sebík spasticitu dolních končetin. Intenzivní neurorehabilitace mu pomáhají nastavit správné pohybové vzorce a posílit svaly tak, aby mohl sám lézt a později udělat své první krůčky.

Máme za sebou již 9 neurorehabilitačních pobytů a Sebík se dokáže sám posadit, po bytě se svým specifickým plazením dostane kamkoli a díky velké motivaci se nám daří dorozumívat pomocí rukou a pár slov. Díky skvělému bráškovi Oliverkovi se Sebík naučí další potřebné dovednosti. Je to velký bojovník a šikula a velmi se snaží na všech terapiích spolupracovat. To je pro nás opravdu to nejdůležitější.

Ještě jednou děkujeme, že na to vše nejsme sami, a že existují lidé jako Vy, kteří se snaží pomáhat. Bez Vaší pomoci není v našich silách financovat náklady na neurorehabilitace, bez kterých se Sebastiánek neobejde.

S pozdravem
Sebík a rodiče Mannovi

Sebík Hájek

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz