Seznam dárců

  • 100.000 Kč Golf pro Dobrý skutek 2019 17.6.2019
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 100.000 Kč.

Deset měsíců jsem strávil v nemocnicích a rehabilitačním ústavu. Dolní končetiny mne přestaly poslouchat natolik, že se pohybuji pouze na invalidním vozíku. V roce 2014 jsem náhle částečně přestal vidět. Po řadě vyšetření mi bylo jako diagnóza stanoveno demyelinizační onemocnění typu RS s netypickým průběhem. Také jsem začal pociťovat bolesti ramen a paží, které postupně zhoršují až do těžko snesitelných stavů. Vzhledem k tomu, že ruce používám k pohybu na vozíku, tak byly v průběhu let velice přetěžované, což se i vzhledem k prodělanému zánětu podepsalo na stavu obou ramenních kloubů. Během jízdy na vozíku a při každém pohybu pociťuji bolest. Operace přichází v úvahu až v krajním případě, vzhledem k mému onemocnění, které je nevyzpytatelné a jakákoli nestandartní zátěž, nebo nachlazení u mne vede k zahájení útoku imunitního systému na mou nervovou soustavu s následnými komplikacemi.

Bohužel mi revizním lékařem nebyl schválen elektrický vozík. Vzhledem k dlouhodobým, těžce snesitelným bolestem mi můj lékař doporučil obrátit se na firmu Medicco, která dodává externí pohony pro invalidní vozíky. Zařízení jsem si během jednoho dne vyzkoušel a byl jsem z něj naprosto nadšený. Nejen, že umí dopomáhat při uvádění vozíku do pohybu, ale zvládá vozík pohánět i zcela samostatně.

Zdravotní pojišťovna mi tuto pomůcku neschválí a Úřad práce na ní nepřispívá. Kvůli mé dlouhodobé nemoci jsme nemajetní a od doby vyčerpání všech úspor závislí na finanční pomoci státu.

Proto se obracím na všechny dobré bytosti s prosbou o podporu, které budou ochotny mi dopomoci finančním příspěvkem k pořízení pro mne této jedinečné pomůcky.

Ze srdce všem děkuji za jejich pomoc.
Pavel Kurušta

Dobrým skutkem pro Pavla Kuruštu je finanční dar ve výši 100 000 Kč na pořízení elektrického pohonu k mechanickému vozíku od f. Sivak.

Pavel Kurušta
Beroun
Tel: 723 203 736

Kurusta_foto.jpg

Související články

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz