Naši klienti
100%

84 240 Kč

84 240 Kč

Účel sbírky: rehabilitace

Vilém Bizub

Vážení dárci, dovolujeme si Vás touto cestou požádat o finanční příspěvek, který bychom využili na úhradu intenzivní fyzioterapie pro našeho tříletého hendikepovaného syna Viléma.

Vilémek se kvůli nedokysličení u porodu potýká s dětskou mozkovou obrnou a dalšími přidruženými diagnózami (centrální porucha zraku, epilepsie, těžká mentální retardace aj.). I přesto je neustále pozitivně naladěn, rozdává nakažlivé úsměvy a je pro každou legraci.

Vilémek se vzhledem k rozsáhlému poškození mozku nemůže vyvíjet jako zdravé dítě, je to takové naše věčné miminko. Umí „jen" otáčet hlavičkou, kopat nožkama a usmívat se, ale i tak je podle nás na světě moc rád. Nejvíce ho baví jezdit v kočárku na procházky,
s naší dopomocí plácat rukama a bubnovat, nechat se chovat při hopsání na míči, poslouchat hudbu, koupat se ve vaně s perličkovou podložkou a hlavně dovádět a mazlit se s mladším bráškou Otakárkem. Vilík je vděčný za každé vlídné slovo a láskyplnou péči, těší se z maličkostí.

Ačkoliv je Vilémek naše sluníčko, každodenní péče o něj je velmi náročná a finančně nákladná. Nedokáže používat ruce, proto si nemůže sám hrát, musíme ho krmit, přebalovat, polohovat, podávat mu léky na epilepsii a především s ním pravidelně cvičit, aby se předcházelo navyšování spasticity (zvýšené svalové napětí) a vzniku bolestivých kontraktur (zkrácení svalů a šlach). Někdy si z Vilémka utahujeme, že žije život jako vrcholový manažer, přes týden má totiž vskutku nabitý program. Navštěvujeme s Vildou často lékaře všelijakých odborností, jezdíme s ním pravidelně na fyzioterapii, ergoterapii a hipoterapii.

Nejvíce Vilémkovi pomáhá terapie Vojtovou metodou, na kterou docházíme už tři roky ke zkušené fyzioterapeutce Barboře Moravcové (www.bolistko.cz). Jedna terapie stojí 650 Kč. Momentálně si můžeme dovolit hradit terapii jen jednou týdně. V roce 2018
jsme měli díky nadačnímu příspěvku možnost docházet k paní Moravcové denně, cvičení
tak mělo větší efekt a my jsme se navíc mohli dobře naučit, jak cviky provádět kvalitně
i doma. Během intenzivní rehabilitace se nám u Vilémka dařilo snižovat spasticitu, rozvolňovat kontraktury, Vilémek lépe dýchal, méně trpěl na infekty horních cest dýchacích, lépe jedl, méně trpěl na zácpy, byl celkově spokojenější, více vnímal svět okolo sebe a vývoj se posouval alespoň po malých krůčcích vpřed.

Rádi bychom opět docházeli na fyzioterapii alespoň třikrát týdně, ale není v našich možnostech hradit intenzivní rehabilitaci z vlastních zdrojů, proto žádáme o finanční pomoc. Za jakýkoliv příspěvek budeme velmi vděční.

S přáním krásného dne
Karolína a Jan Bizubovi, Vilémkovi rodiče

Dobrým skutkem pro Vilémka Bizuba je finanční dar ve výši 65 000 Kč na úhradu pravidelných rehabilitací v centru Bolístko.

Díky štědrosti dárců byla celková nasbíraná částka na rehabilitace navýšena
na celkovou částku 84 240 Kč.

Karolína Bizubová
Plzeň
Tel: 774839500

Této sbírce pomáhá ŘLP ČR, s.p.RLP-lg-RGB_male.jpg

Této sbírce pomáhá také Dívka Talent 2019. Divka_Talent_logo.jpg

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 50 272 Kč

    Dívka Talent 2019 01.10.2019
  • 1 000 Kč

    Ilona Křížková 14.09.2019
  • 32 968 Kč

    ŘLP a Vinland Golf Cup 2019 12.09.2019

Díky všem, darovali jste již celkem 84 240 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.