Golf pro Dobrý skutek potřinácté…

V pátek 31. 5. 2019 byl pro Dobrý skutek den D. Celkem 103 hráčů a 40 nehrajících hostů se sjelo na Karlštejn z celé České republiky a Slovenska.

Všichni měli k účasti jeden hlavní motiv – pomoci potřebným.
Pro nás je Golf pro Dobrý skutek akcí, na níž se každoročně podaří shromáždit prostředky k pomoci ne jednotlivcům, ale rovnou desítkám našich žadatelů. To vše díky našim partnerům, skalním příznivcům, přátelům… dárcům.

Počasí, snad jako vyrovnání loňské bouřky, letos vyšlo na jedničku. Zatímco hráči soupeřili na hřišti, nehrající hosté se bavili v golfové akademii či relaxovali pod rukama masérek společnosti Tawan.

Vrcholem dne však již tradičně nebylo vyhlášení vítězů a umístěných v golfovém klání, nýbrž tak zvaný „dobrý skutek v přímém přenosu“, který jsme tentokrát připravili jako překvapení. Pozvali jsme Moniku Tvrzníkovou, mladou dámu, která žádala o úhradu speciálního elektrického odlehčeného vozíku eThrone. Nikoho z nás nenapadlo, že Monika přijede se svým tatínkem
až z Tábora vlakem a že vystoupají 3,5 km do kopce z městečka Karlštejn na golfové hřiště v Litni Běleči!!! Sportovní výkon hodný ocenění a uznání!

Abychom mohli dobrý skutek přímo před zraky dárců a účastníků golfového turnaje vykonat, domluvili jsme se s velmi ochotnou Lucií Kopřivovou, zástupkyní dodavatele FlexiThrone, že Moničin vozík na Karlštejn tajně přiveze a na místě Monice předá. Spontánní radost a dojetí Moniky způsobilo, že nadpoloviční většina přítomných (ne-li všichni :-)) vytahovali z kapes kapesníky. Radost i dojetí byly naprosto nakažlivé.

Moniku, jejího tatínka a oba invalidní vozíky pak transportoval kolega ze společnosti Squadra až do Tábora. Do Jistebnice už se Tvrzníkovi dopravili svým vlastním autem a překvapení připravili
i pro doma čekající Moničinu maminku.

Elektrický vozík pro Moniku už je uhrazený a z darů u příležitosti Golfu pro Dobrý skutek bude hrazen elektrický pohon k mechanickému vozíku pro pana Pavla Kuruštu z Berouna, který byl také naším hostem, a další služby a pomůcky pro naše žadatele. Neboť se nashromáždilo úctyhodných 957 497 Kč korun, což je nejvyšší částka v historii Golfu pro Dobrý skutek.

Některé scénáře akcí píše sám život a ten páteční 31. května napsal dokonale! Děkujeme za úžasnou atmosféru všem, kteří se zúčastnili! Letošní ročník se opravdu povedl a nám nezbývá než se těšit na 14. ročník!

Výsledky turnaje jsou dostupné na stránkách ČGF zde.

Fotoalbum – Adámek Petr

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz