Tradice na Bedřišce

Ze zvědavosti jsem si našla, co o tradici říká chytrá Wikipedie:

Slovo TRADICE vzniko z latinského pojmu traditio, který vznikl spojením trans (přes) a dare (dávat). Tradice vlastně znamená “pře-dávat” – takže “dávání” = darování tam je!……

Tradici i v daleké historii musel někdo dobře vymyslet, úspěšně a poutavě zorganizovat a pak vytrvat každý rok, aby tradice měla šanci přežít svého zakladatele!

Tak se stalo i v případě zapojení dvou bratrů Martina a Romana Lainových do charitativního dění. Kdysi darovali kamsi, kde to pro ně pro tento článek z nepodstatných důvodů ztratilo kouzlo a oni přestali mít z darování tu ryzí radost. Pak potkali Markétu (naši dobrovolnou kolegyni) a Pavla Šarochovi (jejího muže) a povídali si mimo jiné i o Dobrém skutku, jeho principech fungování, rozdělování darů atd. Slovo dalo slovo, bratři probudili tradici štedrovečerních setkání přátel a přidali k tomu finanční sbírku vždy pro někoho konkrétního z našich klientů. Letos mezi přáteli vybrali i sami darovali 105.000Kč!!!, které jsme rozdělili mezi 3klienty. Více o celém dění, které je následováníhodné, v poděkováních níže:

Vážení a milí přátelé, organizátoři, účastníci, dárci!

Vaše úžasné setkání spojené s již tradiční štedrovečerní sbírkou jsem sledovala jen z dálky přes sms, ale i tak s velkým nadšením. Jste naprosto úžasní! Mé vyjadřovací schopnosti jsou v koncích a já nevím, co bych k tomu výstižně dodala…snad jen to, že mám ohromnou radost, že jste akci vymysleli, opakovali a nakonec z ní udělali nádhernou tradici, do níž jste zapojili i své kamarády a přátele. Je úžasné, že jste štedrodenní setkání dobrými skutky jakostně povýšili o několik pater výš. Setkání s přáteli, sváteční atmosféra a k tomu ještě hřejivo u srdce, že jste pomohli někomu, kdo se obvykle úplně neraduje, protože ho něco trápí. Letos jste pomohli Verunce Vařekové, jejíž faktury na hipoterapii a rehabilitace v Klimkovicích už byly uhrazeny. No a protože jste byli štědřejší než štědří, zbylo na mladého sportovce Martina Kopečka, který nejenže studuje VŠ, ale také pomáhá ostatním hendikepovaným “vylézt z depresivní nory”. Učí je sportovat a svým přístupem a příkladem i normálně, plnohodnotně žít. Třetí částka -6.000Kč putuje na 11letého Nicolase Novotného, který má díky speciální rehabilitaci reálnou šanci vrátit se do normálního života. Slíbila jsem, že vás o vývoji rozdělení vašich darů budu informovat a svůj slib tímto plním.

Ještě jednou, tentokrát níže i slovy Markéty Šarochové, která do značné míry za všechno to dobro může, děkuju: díky všem, pevné zdraví a krásný rok! Bára HrubáVážení a milí přátelé, kamarádi a dárci!

Ještě jednou bych vám ráda poděkovala za krásný vánoční dárek, kterým jste udělali radost nejen Veronice Vařekové , ale i Martinu Kopečkovi ale také Nicolasi Novotnému.
Je to nádherná tradice společně se sejít v ten nejkrásnější den v roce na Bedřišce, popovídat si a udělat radost těm, kteří té radosti tolik nemají.
Myslím si, že každý, kdo má tu čest a je pozván na toto příjemné posezení cítí, že udělat dobrý skutek je opravdu více než dobrá rada. Toto je moto Dobrého skutku a VY jste ho naplnili více jak vrchovatě. Jsem pyšná, že mohu být součástí tohoto setkání a těším se, že v tomto roce budu mít příležitost se s vámi opět setkat a splnit sen a přání někoho, kdo to nevzdává a bojuje s nepřízní svého osudu.

S úctou a velkým poděkováním za celý tým Dobrého skutku.
Markéta Šarochová

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz